
TANÁRI TEVÉKENYSÉG
Mindig is különösen érdekelt a fiatalokkal való együttgondolkodás és a tudásmegosztás, ezért még zeneakadémistaként, 2001-ben bekapcsolódtam az oktatásba.
Zongorakísérőként kezdtem a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolában, ahol 2006-tól már a zeneszerzés főtárgyat és a kapcsolódó elméleti tantárgyakat is tanítottam. Ebben az időszakban sok hangszeres diák érdeklődését keltettem fel az alkotás iránt, így ott néhány év alatt nagy létszámú, sikeres zeneszerzés tanszak jött létre.
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban 2013 óta tanítok zeneszerzést; mentortanári feladatokat is ellátva igyekszem segíteni az éppen pályára lépő tanárokat. Emellett kiemelt öröm számomra, hogy az intézmény szimfonikus zenekarának vezető karmestereként van lehetőségem a zenekari munka csodáját megismertetni az ifjú muzsikusokkal. Kollégáimmal együtt ezekben a kiemelten meghatározó években letesszük azokat a nagyon fontos és stabil szakmai alapokat, amelyre majd a növendékeink hosszú pályafutásuk során bizton építhetnek. Intézményünkben a zenekari oktatás élménydús, emlékezetes, magas színvonalú projekteken alapul. Fontosnak tartom, hogy tanítványaim megtapasztalják a közös muzsikálás örömét és felelősségét, s ezáltal hitelesen lássanak bele a zenész- és zeneszerzői lét mindennapjaiba. Éppen ezért nem rejtem véka alá előttük művészi tevékenységemet, és annak tapasztalatait.
Hiszem, hogy a zeneszerzés és egyáltalán a muzsikus szakma tanulásakor a legfontosabb a nyitott, inspiráló légkör megtapasztalása, a támogató közösségben létezés, valamint a diákok egyéni hangjának kibontakoztatása, önállóan gondolkodó, kellő önreflexióval rendelkező emberek nevelése. Célom, hogy a nálunk végzett növendékek magabiztosan, széles zenei rálátással és igazi művészi elhivatottsággal folytassák majd tanulmányaikat, illetve kezdjék meg pályájukat.
TANULMÁNYOK
2015–2017 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem - Zenei mentor és gyakorlatvezető tanár pedagógus szakvizsga képzés
2005–2010 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – karmesterképző Gál Tamás, Ligeti András, Medveczky Ádám és Tihanyi László irányításával. Youri Simonov 2004-2008 tanított a karmesterkurzusain.
2000–2005 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – zeneszerzés szak Vajda János osztályában. Tanáraim voltak még Petrovics Emil, Fekete Gyula, Tallér Zsófia, Serei Zsolt, Vidovszky László, Szigetvári Andrea, Prunyi Ilona, Körmendy Klára
1996–2000 Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola – zongora és zeneszerzés szak, Kocsár Mikós, Csemiczky Miklós, Hargitai Imre, Csalog Gábor
1994–1996 Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola – zongora szak, tanárom volt: Darányi Lajos
1987–1994 Simonffy Emil Zeneiskola – zongora szak, tanárom volt: Laskay Edit
MUNKAHELYEK
2013 Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola – zeneszerzés tanár, mentortanár, szimfonikus zenekar vezető és karmester
2006–2014 Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola – zeneszerzés tanár
2001–2009 Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola – zongorakísérő
TAGSÁGOK
2013- Magyar Zeneszerzők Egyesülete – elnökségi tag
2005 Vántus István Társaság – tag
2013 Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Ellenőrző Bizottság – tag
EGYÉB OKTATÓI TEVÉKENYSÉGEK
2016- szakértői tevékenység
2011–2014 Nemzetközi karmester mesterkurzusokat tartottam a MÁV Szimfonikus Zenekarral, melyet 15 országból látogattak fiatal karmesterek
2007- Országos középiskolai, főiskolai és egyetemi versenyeken zsűrizek, kötelező darabokat írok
2002–2004 Korrepetitorként, zenei vezetőként szereztem tapasztalatot a Színház- és Filmművészeti Egyetem zenés-színházrendező szakán
2001–2002 Korrepetitor voltam a Zeneakadémia opera tanszakán
2002 Korrepetitor a Radio France Fesztivál, Montpellier – világhírű művészekkel egy nemzetközi produkcióban
DÍJAK, KITÜNTETÉSEK, ÖSZTÖNDÍJAK
2022 Erkel Ferenc-díj
2019–2022 Magyar Művészeti Akadémia alkotói ösztöndíj
2009 Finalista az 51. Besançoni Nemzetközi Karmesterversenyen
2006, 2009, 2010 Kodály Zoltán Alkotói Ösztöndíj
2004 II. díj a Vántus István Zeneszerző Versenyen
2003 I. helyezés a Kincses zeneszerzőversenyen
2002 I. helyezés a Vántus István Zeneszerző Versenyen
2001–2003 Sári József ausztriai és Betsy Jolas franciaországi zeneszerzőkurzusok
2001 Legjobb előadó díja a Kincses zeneszerzőversenyen (Zeneakadémia)
MŰVÉSZI ÉLETÚT
Karmesterként Magyarország számos vezető szimfonikus zenekarát vezényeltem, többek között a Magyar Állami Operaház, a Kodály Filharmonikusok Debrecen, a Pannon Filharmonikus Zenekar, az Óbudai Danubia Zenekar, a Dohnányi Szimfonikus Zenekar, a MÁV Szimfonikusok, a Szegedi Szimfonikus Zenekar, a Miskolci Szimfonikus Zenekar, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a Gödöllői és Kecskeméti Szimfonikus Zenekarok élén. A Ventoscala Sinfoniettának megalakulása (2003) óta vagyok művészeti vezetője és karmestere.
Zeneszerzői munkásságomat szimfonikus zenekari művek, versenyművek, oratorikus és vokálszimfonikus kompozíciók, egy balett, három mesejáték, vegyeskari, nőikari, férfikari és gyermekkari kompozíciók, szólódarabok, hangszeres és énekes kamarazene, egy melodramatikus zenekari mű, valamint egy zenés-verses színházi est és egy opera alkotják.
Mesejátékaim bő 200 előadás során több tízezer óvodás és iskolás gyermekhez jutottak el. Műveimet a hazai szimfonikus zenekarok szívesen és rendszeresen tűzik műsorukra. Hazánkat képviseltem New Yorkban, Vancouverben, Rómában díjnyertes alkotásaimmal, de például Írországban, Pekingben, Japánban, Németországban, Izraelben, Svédországban is előadták műveimet.
A mai napig aktívan zongorázom különböző kamarazenei formációkban.