A zene Magyarország mindennapi életének mindig is jelentős része volt és az is maradt.
- Solti György
Gyulai Endre

Gyulai Endre

Fúvós tanszak

Klarinét főtárgy

TANÁRI TEVÉKENYSÉG
 
1972 óta tanítok. Az alapfokú zenei intézményektől a felsőfokú szintig számos iskolában oktattam, vezettem a fafúvós tanszakot. Növendékeimmel rendszeresen részt veszünk a legrangosabb hazai és nemzetközi versenyeken, ahonnan legtöbbször győzelemmel térünk vissza. Az eredmények és sikerek évről évre magukért beszélnek. Buzdítom tanítványaimat arra is, hogy próbálják ki tehetségüket és szorgalmukat a muzsika más területein is. Ők a magas szintű klarinétozáson kívül orgonistaként, karmesterként, zeneszerzőként, vagy énekesként nyújtanak kiemelkedő művészi teljesítményt itthon, Európában vagy az Amerikai Egyesült Államokban.
A tanítás mellett különböző versenyek meghívott zsűritagja is vagyok.
Az Országos Klarinétkurzus vezetőjeként a fő hangsúlyt a tehetséggondozásra helyezem, felkészítem a növendékeket felsőfokú tanulmányaikra. Workshopok keretében beavatom őket a klarinét és társhangszereinek széles körű alkalmazásába, bemutatom a kortárs zeneművek előadásához szükséges játékmódokat, fontos zenekari szólamokkal ismerkedünk meg, melyek elengedhetetlenül szükségesek egy-egy későbbi próbajáték alkalmával. Az általam létrehívott Hangszínpad Alapítványon keresztül támogatást nyújtok rászoruló diákoknak. Koncertezési lehetőséget biztosítok a fiatal klarinétosok számára.
Számomra az oktatói munka egy olyan folyamat és hit, mely megszámlálhatatlan, a tanítványokkal eltöltött sokszor nehéz, de annál több örömteli órával ajándékoz meg.
Zenekari pályafutásom a Kecskeméti Színház Zenekarában indult, később a Szegedi Szimfonikus Zenekarban és a Magyar Telekom Szimfonikus Zenekarban folytatódott, ahol sok kiváló karmesterrel volt alkalmam együtt dolgozni, mint például Kobayashi Ken-Ichiro, José Cura, Bobby McFerrin, Kovács János, Ligeti András, Medveczky Ádám, Antal Mátyás, Lukács Ervin.

 

TANULMÁNYOK

1995    Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem művésztanári diploma -Kovács Béla osztálya
1977    Szegedi Zeneművészeti Főiskola -tanárképző szak
1973    Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium

 

MUNKAHELYEK

1993 -    Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Hangszerészképző és Gyakorló Szakgimnázium, tanítási gyakorlat vezető
2014 -    Snétberger Tehetségközpont
2011    Vienna Konzervatórium fafúvós tanszakvezető
2011    Egressy Béni Zeneművészeti Szakgimnázium
1995    Weiner Leó Zeneművészeti Szakgimnázium
1979    Gödöllői Zeneiskola

 

ZENEKARI MUNKAHELYEK

1981   Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar - 2002 óta a Zenekar Örökös Tagja cím tulajdonosa
1978    Szegedi Színház és Szimfonikus Zenekar
1970    Kecskeméti Szimfonikus Zenekar

 

DÍJAK

2013, 2016, 2022    Richter János országos klarinétverseny legjobb felkészítő tanár
2019    Femus-verseny – legjobb klarinéttanári diploma
2011    Artisjus-díj, kiemelkedő tanári tevékenységért
2002    A Zenekar Örökös Tagja – Magyar Telekom Szimfonikus Zenekar

 

KAPCSOLAT

gyulaiendre[kukac]gmail.com

 

Ez a weboldal cookie-kat és más követési megoldásokat alkalmaz elemzésekhez, a felhasználói élmény javításához, személyre szabott hirdetésekhez és a hirdetési csalások felderítéséhez. További információk